W sobotę w ramach rozgrywek Bundesligi piłkarze Augsburga podejmą zawodników Wolfsburg. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Zapraszamy na analizę!

Bundesliga: Augsburg – Wolfsburg

Kibice gospodarzy nie mają raczej wielkich wymagań co do gry swojego zespołu. Wystarczy im spokojne utrzymanie, co też ma miejsce. Obecnie po dwudziestu pięciu ligowych kolejkach mają na swoim koncie dwadzieścia siedem punktów i lokuj się na czternastym miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce piłkarze Augsburg przegrali na wyjeździe z piłkarzami Bayernu Monachium 0:2.

Tym samym Augsburg przegrał trzy kolejne mecze, w ostatnich pięciu kolejkach tylko raz zremisowali. Zarząd zadecydował po tych mizernych wynikach o zmianie trenera, ich nowych szkoleniowcem został Heiko Herrlich. Dobrą informacją dl nich jest fakt, że podczas przerwy do zdrowia wróciło kilku kontuzjowanych graczy. Kontuzję leczy jedynie Asta, który nie jest podstawowym zawodnikiem.

Wolfsburg ma potencjał do tego, aby zadomowić się w górnej części tabeli. Aktualnie zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu pięciu rozegranych meczach trzydzieści sześć punktów na swoim koncie. W ostatnim meczu zremisowali na wyjeździe bezbramkowo z zawodnikami RB Lipsk.

Trzeba to uznać za dobry wynik, tym bardziej że Wolfsburg nie przegrał żadnego z sześciu ostatnich spotkań Bundesligi. Przed najbliższym meczem mają jednak swoje kłopoty. W sobotnim pojedynku nie zagra najskuteczniejszy strzelec Wilków Wout Weghorst, który pauzuje za piątą żółtą kartkę. Kontuzjowani są zaś Gerhardt, Guilavogui i William.

W poprzednim sezonie piłkarze Augsburga przegrali u siebie z zawodnikami Wolfsburga 2:3. Teraz także spodziewam się wyrównanego meczu. Augsburg zmienił trenera, mając nadzieję na nowy rozdział. Z kolei Wolfsburg przed przerwą był w lekkim dołku, a dodatkowo mają kilku kontuzjowanych piłkarzy. Myślę więc, że ten mecz będzie wyrównany i zobaczymy w nim kilka goli.