W sobotę w ramach rozgrywek Bundesligi piłkarze Mainz podejmą zawodników Eintrachtu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Zapraszamy na analizę!

Bundesliga: Mainz – Frankfurt

Minz zgodnie z oczekiwaniami walczy w tym sezonie o utrzymanie. Obecnie po czternastu ligowych kolejkach mają na swoim koncie tylko sześć punktów i lokują się na siedemnastej pozycji w tabeli.

W poprzedniej kolejce grali na wyjeździe z piłkarzami Bayernu. Do przerwy prowadzili 2:0, ale gdy rywale włączyli drugi bieg, zdobyli grad goli i wygrali z nimi 5:2. W ich drużynie kontuzjowani są Kunde Malong, Nebel i Tauer.

Eintracht Frankfurt to ligowy średniak, który gra na miarę oczekiwań. Aktualnie zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli, mając po czternastu rozegranych meczach dwadzieścia punktów na swoim koncie.

W ostatnim meczu grali u siebie zawodnikami Leverkusen. Zaprezentowali się w tym meczu bardzo dobrze i wygrali 2:1. W ich zespole kontuzjowany jest jedynie Ache.

Mainz w pierwszej połowie meczu z Bayernem pokazało spory potencjał ofensywny, więc w kolejnym meczu także powinni powalczyć o punkty. Eintracht to jednak niezła ekipa, spodziewamy się tu wyrównanego starcia i kilku goli.