We wtorek w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Cracovii podejmą zawodników Wisły Kraków. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję przeprowadzi CANAL + Sport oraz CANAL + Sport 3.

Ekstraklasa: Cracovia – Wisła Kraków

Ekstraklasa: Cracovia – Wisła Kraków

Cracovia to bardzo poukładana drużyna. Jednak jeśli przyjrzymy się składom poszczególnych ekip, dojdziemy do wniosku, że co najmniej cztery drużyny w Ekstraklasie mają leszy skład. Piłka nożna nie jest jednak zero jedynkowa i stabilizacja z zespole Cracovii daje swoje wymierne efekty na boisku.

Obecnie po dwudziestu czterech ligowych kolejkach piłkarze Cracovii mają na swoim koncie czterdzieści dwa punkty i lokują się na drugim miejscu w ligowej tabeli. W poprzednim meczu mogli się oni jednak przekonać, że do piłkarzy Legii Warszawa jeszcze im wiele brakuje i przegrali tamten wyjazdowy mecz 1:2, a rywale byli niestety dla nich zdecydowanie lepsi. Cracovia przegrała już drugie spotkanie z rzędu, a mistrzowski tytuł znacznie się oddalił.

Wisła Kraków to z kolei klub z mnóstwem problemów finansowych i organizacyjnych. Niestety dla kibiców Wisły doszły do tego także problemy sportowe. Mieli oni bardzo słabą rundę jesienną i zimą dokonano wzmocnień, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Na wiosnę Wisła gra znacznie lepiej i problemy z utrzymaniem mogą stać się niedługo tylko wspomnieniem. Aktualnie Wisła Kraków znajduje się na trzynastym miejscu w ligowej tabeli, mając po dwudziestu czterech rozegranych meczach dwadzieścia siedem punktów na koncie.

W ostatnim meczu, mimo że byli zespołem lepszym, to zremisowali przed własną publicznością z zawodnikami Wisły Płock 2:2, tracąc gola w ostatniej minucie meczu. Zakończyli tym samym serię pięciu zwycięstw z rzędu, ale wciąż są niepokonani, więc ich kibice wciąż mogą oczekiwać po nich dobrych występów.

Oba zespoły z Krakowa są w całkiem niezłej dyspozycji. Cracovia w ostatnich dwóch meczach nie zdobyła jednak żadnego i mimo że są faworytami, to rywalizacja powinna być wyrównana i Wisła Kraków nie powinna tutaj wysoko przegrać.

MeczTypKursBukmacher
Cracovia – Wisła Kraków2(+2)1.32etoto
Poprzedni artykułEFL: Aston Villa – Manchester City (Typ i Analiza)
Następny artykułPHL: GKS Katowice – Podhale (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.