W czwartek w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań podejmą zawodników Arki Gdynia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję przeprowadzą CANAL + Sport oraz CANAL + Sport 3.

Ekstraklasa: Lech Poznań – Arka Gdynia

Lecha gra poniżej oczekiwań. W dziewiętnastu dotychczasowych spotkaniach zdobyli trzydzieści punktów, co plasuje ich na szóstej pozycji w ligowej tabeli. Mimo że Dariusz Żuraw uważa, że nie stać ich na włączenie się do walki o mistrzowski tytuł, to obecne miejsce Lecha z ligowej tabeli jest w Poznaniu nie do zaakceptowania.

W poprzedniej kolejce zremisowali przy pustych trybunach we Wrocławiu 1:1. Lech nie przegrał szóstego kolejnego spotkania z rzędu i mimo że nie zachwyca w ofensywie, to w obronie grają oni bardzo efektywnie i nie tracą wielu goli. Oprócz Gumnego w czwartkowym spotkaniu zabraknie Pedro Tiby, który będzie pauzował z nadmiar żółtych kartek.

Arka gra w tym sezonie o utrzymanie, do czego nas już w ostatnich latach przyzwyczaiła. Obecnie zajmują trzynastą pozycję w ligowej tabeli, mając po dziewiętnastu kolejkach dwadzieścia punktów na koncie. Arka gra w ostatnim czasie całkiem dobrze i solidnie punktuje.

Nie przegrała żadnego z ostatnich trzech spotkań ligowych, a w ostatnim meczu pokazała się z bardzo dobrej strony, ogrywając przed własną publicznością zawsze niebezpieczny zespół z Lubina 2:1, czym sprawili sporą niespodziankę. Na lidera swojego zespołu wyrósł Maciej Jankowski, który zdobył już trzy gole w ostatnich czterech meczach. Do zespołu po jednym meczu przerwy powinien wrócić Vejinovic, który w znacznej mierze stanowi o sile Arki.

Arka jest na fali wznoszącej, a jej piłkarze są w niezłej formie strzeleckiej. Lech jest jednak faworytem tego spotkania i mają obowiązek rzucić się do gardła przeciwnika od pierwszych minut, a to zwiastuje otwarty mecz, w którym powinny paść co najmniej dwa gole.