W piątek w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Lechii podejmą zawodników Piasta. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję przeprowadzi CANAL + Sport oraz CANAL + Sport 3.

Ekstraklasa: Lechia – Piast

Ekstraklasa: Lechia – Piast

Lechia Gdańsk to drużyna z problemami finansowymi, z którymi ciężko odnosić sukcesy. Jednak po odejściu kilku ważnych piłkarzy, klub zakontraktował kilku interesujących zawodników i według mnie w dalszym ciągu są na tyle mocni, aby bić się o jedno z czołowych lokat. Obecnie po dwudziestu jeden ligowych kolejkach, mają na koncie trzydzieści jeden punktów i lokują się na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

W poprzedniej kolejce Lechia zmarnowała prowadzenie 2:0 i ostatecznie tylko zremisowała z piłkarzami Śląska Wrocław 2:2. Dwa gole Paixao pokazują, że Portugalczyk mimo zaawansowanego wieku wciąż ma w sobie sporo jakości i jeszcze nie złożył broni w walce o koronę króla strzelców. Złą informacją jest fakt, że za kartki pauzuje Makowski.

Piast ma kadrę dosyć przeciętną, ale jest to klub bardzo dobre zorganizowany, który ma świetnego trenera, który ufają piłkarze i całe otoczenie związane z Piastem Gliwice. Obecnie zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu jeden rozegranych meczach ligowych trzydzieści cztery punkty na koncie.

W ostatnim meczu Piast dość łatwo wypunktował u siebie piłkarzy Zagłębie Lubin i pokonał ich 2:0, nie pozostawiając wątpliwości co do tego, kto w tym meczu zasługiwał na zwycięstwo. Świetną informacją dla Piasta fakt, że do gry po długiej kontuzji wrócił Jakub Czerwiński, który w meczu przeciwko Lubinianom strzelił gola na 2:0. Z kolei zła informacja jest taka, że w piątkowym spotkaniu zabraknie lewego obrońcy Mikkela Kirkeskova.

Na początku rundy wiosennej obie drużyny wydają się prezentować całkiem dobre i spodziewam się, że ten mecz będzie całkiem wyrównany i ciekawy dlatego co najmniej dwa gole powinny w nim paść.

MeczTypKursBukmacher
Lechia – Piast +1,51,35STS
Poprzedni artykułLiga Mistrzów: Vojvodina – ZAKSA (Typ i Analiza)
Następny artykułPremier League: Southampton – Burnley (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.