W sobotę o godzinie 17:00 piłkarze Legii Warszaw podejmą zawodników Lechii Gdańsk. Transmisja z CANAL + Sport i TVP2.

Ekstraklasa: Legia Warszawa – Lechia Gdańsk

Legia mimo niezbyt dobrej gry ma solidny dorobek w postaci siedemnastu punktów zdobytych w dziewięciu meczach. W poprzednim meczu przeciwko Cracovii prowadzili 1:0 po golu z rzutu karnego. W drugiej części gry powiększyli prowadzenie i mimo gola kontaktowego rywali wygrali spotkanie 2:1.

Legia przerwała tym samym serię dwóch meczów bez wygranej i po porażce z Wisłą i remisie z Jagiellonią. Jak widać, Legia gra w kratkę. W dodatku gospodarze mają problemy kadrowe. Z meczu z Cracovią z powodu kontuzji z boiska musiał zejść Cafu. Pomeczowa diagnoza potwierdziła, że Portugalczyka czeka kilka miesięcy przerwy.

Lechia ma na koncie punkt mniej niż Legia, jednak grają oni w ostatnich tygodniach bardzo efektywnie. W ostatniej kolejce, mimo że nie grali w najsilniejszym składzie, zdobyli po jednej bramce w obu połowach i bez problemu pokonali Koronę Kielce 2:0.

Było to już trzecie zwycięstwo z rzędu zespołu Piotra Stokowca, który niedawno przedłużył kontrakt. W meczu z Koroną nie mógł zagrać będący w świetnej formie Sławomir Peszko, który miał drobną kontuzję. Były reprezentant Polski na mecz z Legią ma być gotowy. Jednym z najważniejszych piłkarzy na boisku może być Lukas Haraslin, który w poprzednim meczu zagrał kapitalnie.

Legia w meczu z Lechią będzie musiała zagrać w ataku pozycyjnym, co nie jest ich mocą stron. Lechia jest bardzo solidna w defensywie i łatwo się w tym meczu nie podda.