W sobotę o godzinie 15:00 piłkarze Rakowa Częstochowa zagrają z zawodnikami Arki Gdynia. Transmisja w nSport+.

Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Arka Gdynia

Piłkarze Rakowa spisują się w tym sezonie poniżej oczekiwań. Po siedmiu meczach mają na koncie zaledwie sześć punktów. W poprzednim meczu Częstochowianie byli bez szans. Po zaledwie dziesięciu minutach przegrywali z Legią 0:2 i mimo honorowego trafienia przegrali ostatecznie 1:3.

Zespół Marka Papszuna w zdobywał punkty tylko w meczach, w których mogą grać z kontrataku. Wygrali bowiem z Lechią i Jagiellonią. W ich zespole z powodu kontuzji nie zagrają Niewulis oraz Kasperkiewicz. Co ciekawe w spotkaniu z Legią w barwach Rakowa zadebiutował sprowadzony z Arki Aleksandar Kolev.

Piłkarze Arki mają na swoim koncie zaledwie pięć punktów, ale ostatnia kolejka wlała z pewnością w ich serca sporo optymizmu. Rozegrali oni dobre spotkanie, w którym zdominowali Górnika Zabrze i po bramce w drugiej części gry pokonali Zabrzan 1:0. Kolejnego gola zdobył Gruzin Davit Skhirtladze, który wyrsta na lidera w drużynie Jacka Zielińskiego.

W przerwie reprezentacyjnej włodarzy klubu przekonał ostatecznie Marko Vejinovic, który tym razem przeszedł do Arki na zasadzie transferu definitywnego. W ich zespole kontuzjowani są Marcus Vinicius, Santi Samanes oraz Młyński.

Raków w dalszym ciągu ma problemy z grą w Ekstraklasie. Zespół Marka Papszuna ma problemy z rywalami, którzy oddają im piłkę. Tak właśnie zagra Arka, która gra coraz lepiej i powinna tutaj solidnie powalczyć.