W piątek w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Rakowa podejmą zawodników Piasta. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Transmisję przeprowadzi CANAL + Sport oraz CANAL + Sport 3.

Ekstraklasa: Raków – Piast

Raków Częstochowa to beniaminek, po którym wiele się spodziewano za sprawą bardzo dobrych występów w pucharze polski, jakie notowali w poprzednim sezonie. W tym sezonie oni sami chcą się po prostu utrzymać. Po dwudziestu trzech ligowych kolejkach mają na koncie dwadzieścia dziewięć punktów i lokują się na jedenastym miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce przegrali wyjazdowy mecz z piłkarzami Arki Gdynia 2:3.

Raków zmarnował w tym meczu prowadzenie 2:0, jakie mieli po pierwszej połowie. Arka w ostatnich dwudziestu minutach strzeliła trzy gole i ekipa Rakowa Częstochowa przegrała 2:3. Raków ma więc w dalszym ciągu zaledwie punkt w trzech spotkaniach na wiosnę. W kolejnym spotkaniu nie zagra Michał Nalepa.

Piast Gliwice to dobrze grająca drużna, ale według mnie jest to ligowy średniak, jeśli weźmiemy pod uwagę samą kadrę. Świetną pracę wykonuje tam Waldemar Fornalik, któremu piłkarze ufają, a on sam potrafi dotrzeć do swoich zawodników. Obecnie zajmują szóstą pozycję w ligowej tabeli, mając po dwudziestu trzech ligowych kolejkach, trzydzieści siedem punktów na koncie.

W ostatniej kolejce pokonali u siebie zawodników Cracovii 1:0 i było to bardzo ważne zwycięstwo, które mogło przesądzić o mistrzowskim tytule. Piast Gliwice kontynuuje tym samym serię dobrych spotkań przed własną publicznością. Wiedzie im się znacznie gorzej na wyjeździe, ale nadrabiają meczami u siebie. W ostatnich tygodniach na przemian wygrywają u siebie i przegrywają w delegacjach.

Raków Częstochowa w ostatnim meczu doznali bolesnej porażki. Teraz, grając u siebie, liczą na dobry wynik. Piast gra w tym słabo na wyjazdach. W tym spotkaniu można spodziewać się wyrównanego meczu i raczej małej ilości goli.