W sobotę w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław podejmą zawodników Piasta Gliwice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Transmisję meczu przeprowadzi CANAL + Sport oraz CANAL + Sport 3. Zapraszamy na analizę!

Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Śląsk Wrocław w poprzednim sezonie długo walczył o udział w europejskich pucharach. Później jednak ich gra wyglądała znacznie gorzej i ostatecznie zajęli piąte miejsce w ligowej tabeli. Uważam, że taki rezultat byłby w tym sezonie dużym sukcesem.

Ich kadra prezentuje się dosyć przeciętnie i nie uważam, aby mieli zaliczać się do ligowej czołówki. Kilka dni temu na potwierdzenie tych słów odpadli w Pucharze Polski z zawodnikami ŁKS-u Łódź. W ich drużynie kontuzjowani są w dodatku Cotugno i Musonda.

Piast Gliwice to z kolei klub bardzo stabilny, który zanotował kolejny dobry sezon. Tym razem ekipa Waldemara Fornalika zajęła trzecie miejsce w ligowej tabeli. Z ich drużyny po raz olejny odszedł najlepszy piłkarz. Wcześniej był to Valencia, a teraz jest to Felix.

Wiele osób uważa, że może to być dla nich sezon przejściowy, ale Piast ma wciąż skład na tyle dobry, aby myśleć o miejscu w czołówce. Przed pierwszym meczem ich sytuacja kadrowa jest dobra i powinni zagrać w najmocniejszym składzie.

Strata takich graczy jak Płacheta i Chrapek może fatalnie wpłynąć na grę Śląska. Piast nie gra jednak wielkiego futbolu i także stracili swoją gwiazdę w postaci Jorge Felixa. Myślę, że oba zespoły będą miały problem z konstruowaniem ataków i zobaczymy w tym meczu raczej małą liczbę bramek.

MeczTypKursBukmacher
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice-3,51,32Fortuna
Poprzedni artykułEl. Ligi Europy: Tre Penne – Gjilani (Typ i Analiza)
Następny artykułEkstraklasa: Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.