W sobotę w ramach rozgrywek Ekstraklasy piłkarze Wisła Kraków podejmą zawodników Arki Gdynia. Początek meczy zaplanowano na godzinę 20:00. Transmisja w CANAL + Sport oraz CANAL + sport 3.

Ekstraklasa: Wisła Kraków – Arka Gdynia

Piłkarze Wisły grają w tym sezonie bardzo słabo. W czternastu kolejkach zdobyli zaledwie jedenaście punktów i zajmują czternaste miejsce w ligowej tabeli. W poprzednim meczu przegrali wyjazdowy mecz z Rakowem Częstochowa 0:1. Tym samym Wisła Kraków przegrała już szósty mecz z rzędu, a nie wygrała siódmego kolejnego spotkania w PKO Ekstraklasie.

Mają też problemy kadrowe. W meczu z Rakowem kontuzjowanego Michała Maka musiał zastąpić Chuca. W dodatku ani minuty nie zagrał najskuteczniejszy strzelec Paweł Brożek. Dobrą wiadomością jest fakt, że do treningów wrócił Jakub Błaszczykowski.

Wisła ma kryzys, ale Arka gra jeszcze gorzej. Mając na koncie dziesięć punktów, zdobytych w dziesięciu kolejkach zajmują ostatnią pozycję w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce przegrali u siebie Legią Warszawa, będąc zespołem znacznie gorszym.

Arka nie wygrała już piątego meczu ligowego z rzędu i nadal czeka na pierwszy triumf pod wodzą nowego szkoleniowca. W meczu z Legią za ostry faul już w pierwszej połowie Hiszpan Nando zobaczył czerwoną kartkę i nie będzie mógł zagrać w spotkaniu z Wisłą.

Ten mecz nie zapowiada się na emocjonujące widowisko. Oba zespoły grają bardzo słabo. Mocno wątpliwe, aby obie drużyny zagrały ofensywie, jednak to gospodarzom daję większe szanse na przełamanie.