W czwartek w ramach eliminacji Ligi Europy piłkarze Dynama Mińsk podejmą zawodników Piasta Gliwice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Zapraszamy na analizę!

El. Ligi Europy: Dynamo Mińsk – Piast Gliwice

El. Ligi Europy: Dynamo Mińsk – Piast Gliwice

Dynamo Mińsk to klub z Białorusi, ligi, która w rankingu UEFA zajmuje dwudzieste ósme miejsce. Jest to klub, który obserwowaliśmy podczas pandemii (jak i całą ligę). W tym sezonie od początku sezonu nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu i taki stan trwa do dziś.

Obecnie po dwudziestu jeden ligowych kolejkach mają na swoim koncie trzydzieści trzy punkty i lokują się na ósmym miejscu. Są uważani za faworytów, ale ich awans nie jest wcale taki pewny.

Piast Gliwice w poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce w Ekstraklasie. Nasza liga jest słabsza, lokuje się na trzydziestym drugim miejscu w rankingu UEFA. Jednak czy Piast jest znacznie gorszy, od Dynama? Niekoniecznie.

Co prawda Piast przegrał pierwsze starcie z zawodnikami Śląska Wrocław, ale tracone bramki wynikały z błędów indywidualnych. Faktem jest, że Piast po sprzedaży Felixa stracił w ofensywie, ale Waldemar Fornalik na pewno poukłada dobrze ten zespół i ponownie będzie im trudno strzelić gola.

Dynamo Mińsk jest stawiany w roli faworyta tego meczu. Jednak ten sezon nie jest w ich wykonaniu udany. Piast stracił przed sezonem najważniejszego piłkarza, ale w obronie powinni prezentować się nieźle. O awansie przesądzi jeden mecz i uważam, e żaden zespół nie rzuci się do ataku i wiele goli tutaj nie padnie.

MeczTypKursBukmacher
Dynamo Mińsk – Piast Gliwice-3,51,30STS

Poprzedni artykułPuchar Polski: Sandecja Nowy Sącz – Raków Częstochowa (Typ i Analiza)
Następny artykułLiga 1: U. de Deportes – U. San Martin (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.