Zakłady bukmacherskie to nie tylko typowanie wydarzeń sportowych, ale przede wszystkim szansa na dodatkowe pieniądze, jeśli nasza wiedza sportowa i statystyczna okaże się trafna. Bardzo istotną rolę podczas zakładania konta u danego bukmachera odgrywa to, co oferuje nam firma w ramach promocji powitalnej. Bonusy bukmacherskie od zawsze wpływały na ostateczną decyzję wyboru idealnego bukmachera, ponieważ dają dodatkowe korzyści w postaci środków pieniężnych. Najpopularniejsze bonusy, które powtarzają się praktycznie u wszystkich legalnych firm to bonus od depozytu, cashback (zakład bez ryzyka) i freebet (bonus bez depozytu). W tym artykule zajmiemy się właśnie tymi ostatnimi i postaramy się opisać, jak one działają i czy warto z nich korzystać.

JAK DZIAŁA CASHBACK (ZAKŁAD BEZ RYZYKA)?

Cashback to jedna z najpopularniejszych form promocji u współczesnych bukmacherów. Dlaczego? Po zarejestrowaniu konta większość nowych osób może zacząć swoje obstawianie od ryzykowniejszych typów, a zakład bez ryzyka daje gwarancje, że w przypadku nietrafionego pierwszego kuponu otrzymamy zwrot środków. Cashback często jest mylony z freebetem ze względu na brak ryzyka w obu rodzajach promocji. Niestety w tym przypadku nie będziemy mogli skorzystać z ubezpieczonej opcji zakładu, jeśli nie wpłacimy na konto depozytowe własnych pieniędzy. Bukmacher bez depozytu z reguły przedstawia stosowne informacje na temat wysokości cashbacku w banerach reklamowych, regulaminie lub w zakładce „Promocje”.

W Polsce na ten moment najwięcej oferują Fortuna oraz Betfan. U obu bukmacherów po aktywacji konta uzyskujemy zwrot środków do 600 PLN. Na drugi miejscu plasuje się Betclic z kwotą 550 PLN. Wracając do funkcjonalności tej promocji, po zasileniu konta naszym zadaniem jest typowanie wydarzeń sportowych na kuponie AKO lub SINGLE. W regulaminie firmy bukmacherskie stawiają warunki odnośnie do minimalnego kursu pojedynczego zakładu, liczby zdarzeń i minimalnego kursu łącznego na kuponie. Zdarzają się jednak przypadki, że gracz otrzymuje zupełną dowolność. Zakład bez ryzyka działa tylko i wyłącznie, gdy nasz kupon okaże się przegrany, ponieważ wygrana trafia bezpośrednio na konto gracza. Warto również dodać, że firmy często uniemożliwiają korzystanie z wirtualnych sportów, gier karcianych, zakładów systemowych lub innych kategorii. Na koniec zwrócone środki musimy obrócić kilka razy po określonym kursie minimalnym. Nie jest to ponownie reguła, gdyż na polskim rynku jest sporo bukmacherów, którzy nie wprowadzają takich zapisów w regulaminie. Przykładem mogą być bukmacherzy eWinner, STS i Fuksiarz.

CO TO JEST FREEBET (BONUS BEZ DEPOZYTU)

Jest to najpopularniejszy bonus wśród nowych graczy. Każdy z nas lubi dostawać coś za darmo, a freebet to właśnie promocja, która daje świeżym użytkownikom pieniądze po wypełnieniu formularza rejestracyjnego. Środki od razu możemy przeznaczyć na obstawianie ciekawych wydarzeń sportowych. Ta forma promocji również niesie ze sobą brak ryzyka, ponieważ nie angażujemy swojego budżetu. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą spróbować swoich sił w bukmacherce, zaznajomić się z serwisem bukmacherskim i poczuć adrenalinę bez strachu przed stratą ciężko zarobionej gotówki. W Polsce legalni bukmacherzy oferują freebety od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych. Ta forma promocji przeważnie wymaga obrotu, ponieważ pomimo nazwy freebet wygrane pieniądze z naszych zakładów nie są od razu wysyłane na konto depozytowe.

Warunki obrotu są bardzo zbliżone do tych, które omawialiśmy wyżej na temat cashbacku. Warto podkreślić, że podczas zakładania konta warto używać specjalnych kodów promocyjnych, które zwiększają kwoty zakładu bez ryzyka i freebetu. Nasz kod to „TYPERVIP” i w zależności od firmy daje on spore benefity. U jakich bukmacherów możemy otrzymać bonus bez depozytu?

– STS (25 zł)

– Fortuna (20zł)

– Totalbet (40 zł)

– Lvbet (20zł)

– Betclic (5zł)

Wszyscy wymienieni bukmacherzy oferują freebety za samą rejestrację, jednak sporo firm daje możliwość otrzymania darmowych środków w kategoriach E-sport, sporty wirtualne itd. Część bukmacherów nie ma podanych opcji bonusu bez depozytu po wejściu w zakładkę „Promocje”. Taka forma promocji często odblokowuje się dopiero po wpisaniu kodu promocyjnego, dlatego zachęcamy do korzystania z nich.

Poprzedni artykułVeikkausliiga: KTP – Ilves (Typ i Analiza)
Następny artykułEURO: Belgia – Włochy (Typ i Analiza)
Legalni bukmacherzy online w Polsce. Darmowe promocje i bonusy za darmo bez depozytów. Kod promocyjny do bukmacherów online: BETONLINE.