W piątek o godzinie 20:45 reprezentacja Austrii podejmie piłkarzy z Łotwy. Transmisja w Polsat Sport Premium 1.

Kw. EURO 2020: Austria – Łotwa

Kw. EURO 2020: Austria – Łotwa

Austria w „polskiej” grupie lokuje się na trzecim miejscu i w meczu z Łotwą nie biorą pod uwagę innego scenariusza niż pewne zwycięstwo. Mają oni swoje problemy. W meczu z Łotwą nie zagra Peter Zulj, ponieważ w meczu ligowym złamał nos i selekcjoner Franco Foda powołał na jego miejsce debiutanta Thomasa Goigingera.

Wcześniej urazu doznał także gracz Wolfsburga Xaver Schlager. W drużynie nie ma podstawowego bramkarza Heinza Lindnera, a trzech innych zawodników na tej pozycji nie ma nawet jednego występu w drużynie narodowej. Mimo wszystko Łotwa nie powinna nawet zbyt często zbliżać się pod bramkę rywala.

Łotwa to słabiutka reprezentacja, która w rankingu FIFA zajmuje dopiero sto trzydzieste trzecie miejsce. Po czterech meczach nie mają na koncie choćby punktu. Trener tej reprezentacji traktuje te eliminacje jako fazę eksperymentów. Aż ośmiu piłkarzy powołanych do kadry na ostatnie spotkania eliminacyjne nie ma jeszcze doświadczenia w grze w drużynie narodowej.

Znajdują się w niej za to aż trzej gracze, którzy na co dzień grają w polskich zespołach: Steinbors z Arki, Gutkovskis z Termalici i Sabala z Miedzi Legnica. Pokazuje to dobitnie, jak mizernie przedstawia się sytuacja kadrowa Łotwy.

Na tym etapie eliminacji możemy powiedzieć, że Łotysze są zdecydowanie najsłabszą drużyną w tej grupie. Co prawda Austriacy nie imponują, jednak mają dosyć mocny zespół i powinni wygrać to spotkanie dosyć wysoko.

MeczTypKursBukmacher
Austria – Słowenia1(-1,5)1,30Milenium
Poprzedni artykułKw. EURO 2020: Słowenia – Polska (Typ i Analiza)
Następny artykułKw. Euro 2020: Francja – Albania (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.