W piątek o godzinie 20:45 reprezentacja Czech podejmie zespół Anglii. Transmisja w Polsat Sport i TVP Sport.

Kw. EURO 2020: Czechy – Anglia

Kw. EURO 2020: Czechy – Anglia

Gospodarze tego meczu od kilku lat są w kryzysie. W rankingu FIFA zajmują dopiero czterdzieste trzecie miejsce. W obecnych eliminacjach zajmuj drugi miejsce w grupie, mając na koncie dziewięć punktów po pięciu rozegranych meczach, jednak ich rywale nie są bardzo wymagający.

W piątkowym spotkaniu z Anglią nie będą mogli zagrać w najsilniejszym składzie. Kontuzje w ich reprezentacji wykluczyły z udziału w najbliższych meczach obrońców Hejdę i Reznika. Selekcjoner Czechów nie powołał m.in. Vyrdy, Kozaka i Skody. Z kolei debiutantem w kadrze jest pomocnik Viktorii Pilzno Lukas Kalvach. 

Anglia w przeciwieństwie do przeciwników jest na fali wznoszącej i ich reprezentacja gra w ostatnich latach zdecydowanie lepiej. W rankingu FIFA zajmują czwarte miejsce, a w swojej grupie pewnie przewodzą, notując jak dotąd same zwycięstwa. W ostatnich sezonach Anglia ma coraz więcej młodych i dolnych zawodników, którym selekcjoner daje szanse.

Swój pierwszy mecz w kadrze mogą zanotować obrońcy Tyrone Mings i Fikayo Tomori, a także świetnie grający w tym sezonie w Leicester James Maddison. Z kolei urazy wykluczyły z gry w kadrze Wan-Bissakę i Lingarda. Uraz w ostatnich kolejkach sprawił, że z gry w kadrze musiał zrezygnować Fabian Delph.

Anglicy są w ostatnim czasie bardzo solidnie grającą reprezentacją. Z kolei Czesi przeżywają kryzys, który wynika z braku dobrych zawodników, a więc wydaje się, że Anglia jest zdecydowanym faworytem, który w najgorszym wypadku zremisuje ten mecz.

MeczTypKursBukmacher
Czechy – Anglia2(DNB)1,24Totolotek
Poprzedni artykułTyp dnia – 10 października (czwartek)
Następny artykułKw. EURO 2020: Dania – Szwajcaria (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.