W sobotę o godzinie 18:00 piłkarze Danii podejmą reprezentację Szwajcarii. Transmisja w Polsat Sport Extra.

Kw. EURO 2020: Dania – Szwajcaria

Kw. EURO 2020: Dania – Szwajcaria

Reprezentacja Danii to bardzo stabilna drużyna, która nie prezentuje efektownego futbolu, jednak gra konsekwentnie taktycznie i bardzo dobrze w obronie. W swojej grupie po pięciu meczach mają na koncie dziewięć punktów i zajmują drugą pozycję. Selekcjoner podjął kilka zaskakujących decyzji przy powołaniach.

Ani jednego meczu w kadrze nie zagrali jeszcze obrońca Sampdorii Joachim Andersen i pomocnik Bournemouth Philip Billing. W drużynie narodowej po raz kolejny znalazł się napastnik Lecha Poznań Christian Gytkjaer. Uznania w oczach selekcjonera nie znaleźli m.in. Jorgensen, Sisto i Bruun Larsen.

Szwajcaria na przestrzeni kilku ostatnich lat prezentowała się minimalnie lepiej, co odzwierciedla ranking FIFA, w którym zajmują jedenastą pozycję. W grupie gonią dzisiejszego rywala, do którego tracą zaledwie jeden punkt. Kilku piłkarzy mają problemy w swoich klubach, co odbiło się na powołaniach.

Debiutantem w ich reprezentacji jest obrońca FC Basel Eray Comert. Ani jednego spotkania w drużynie narodowej nie zagrał też jego klubowy kolega Jonas Omlin. Zastępuje on m.in. kontuzjowanego Romana Burkiego, a w drużynie nie znaleźli się też m.in. Xherdan Shaqiri, Stefan Zuber i Albin Ajeti.

Duńczycy w ostatnich spotkaniach grali bardzo dobrze, jednak nie mierzyli się w tym czasie z poważnym przeciwnikiem. Szwajcarzy to przeciwnik ze znacznie wyższej półki, który traci małą ilość goli, ale przy tym także dużo ich nie strzela. W spotkaniu tych reprezentacji nie spodziewam się emocjonującego widowiska, a co za tym idzie wielu goli.

MeczTypKursBukmacher
Dania – Szwajcaria-3,51,23Fortuna
Poprzedni artykułKw. EURO 2020: Czechy – Anglia (Typ i Analiza)
Następny artykułKw. EURO 2020: Ukraina – Portugalia (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.