W czwartek w ramach rozgrywek LaLigi piłkarze Sevilli zagrają w derbowym starciu z zawodnikami Betisu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 22:00. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1. Zapraszamy na analizę!

LaLiga: Sevilla – Betis

Sevilla to bardzo solidny klub, które według mnie jest szóstą ligi hiszpańskiej. Przed przerwą radzili sobie jednak znacznie lepiej. Obecnie po dwudziestu siedmiu ligowych kolejkach mają na swoim koncie czterdzieści siedem punktów i lokują się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce zremisowali wyjazdowe starci z piłkarzami Atletico Madryt 2:2.

Z jednej strony notują passę czterech kolejnych meczów be porażki. Z drugiej w tych czterech meczach odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Dzięki przerwie do zdrowia wrócił defensywny pomocnik Fernando, a po zawieszeniu zagrać może Oliver Torres. Z kolei tym razem zawieszony będzie Gudelj.

Betis to klub, w który zainwestowano przed tym sezonem spore pieniądze. Nie stał się on od razu liderem rozgrywek, ale mają niewiele słabszą ekipę od najbliższych rywali. Radzą sobie jednak gorzej, niż można było się tego spodziewać. Aktualnie zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu siedmiu rozegranych meczach trzydzieści trzy punkty na swoim koncie.

W ostatnim meczu pokazali się jednak ze świetnej strony i pokonali u siebie zawodników Realu Madryt 2:1. Przerwali tym samym serię aż sześciu spotkań bez wygranej. W tym sezonie mają problemy z kontuzjami. W trakcie przerwy kilku z nich doszło, do zdrowia, jednak nie wszyscy. W ich zespole nie zagrają William Carvalho, Diego Lainez i Juanmi.

W rundzie jesiennej piłkarze Sevilli pokonali na wyjeździe zawodników Betisu 2:1. Teraz kiedy zagrają u siebie, ponownie są faworytami. Betis czuje się jednak lepiej w ofensywie niż defensywie i jeśli liczą na punkty, to powinni zaatakować z myślą, aby strzelić więcej goli od przeciwnika. Sądzę więc, że w tym meczu padną co najmniej dwa gole.