W niedzielę o godzinie 17:00 piłkarze Valencii podejmą zawodników Mallorki. Transmisja w Eleven Sports 3.

LaLiga: Valencia – Mallorca

W Valencii nikt nie ukrywa, że zespół w tym sezonie ma walczyć o najlepszą czwórkę. W ich składzie są piłkarze jak Rodrigo, Jose Gaya czy Carlos Soler, którzy walczyliby o miejsce w najlepszych klubach. Początek sezonu mają jednak słaby. W pierwszym meczu zremisowali pechowo z Realem Sociedad 1:1. Byli w tym meczu zdecydowanie lepsi, ale mieli kumulację pecha. Przy 1:0 nie wykorzystali karnego, w końcówce meczu dostali czerwoną kartkę, a gola na 1:1 stracili w jedenastej minucie doliczonego czasu gry.

W drugim, oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Celty i przegrali 0:1. Do kadry wrócił nieobecny w pierwszej kolejce Dani Parejo, a 90 minut rozegrał też pauzujący w pierwszej kolejce Jose Gaya. Są to dwaj bardzo ważni gracze i z nimi na boisku drużyna gra znacznie lepiej. W drużynie zadebiutował Maxi Lopez, a rzut karny obronił za to Cillessen, który został sprowadzony z Barcelony.

Mallorca w tym sezonie będzie walczyć o utrzymanie. Same cele stawiane przed obiema drużynami pokazuje poziom kadrowy obu ekip. Piłkarze w ostatnim meczu grali wyrównany spotkanie z Realem Sociedad, ale to przeciwnicy w osiemdziesiątej trzeciej minucie zdobyli jedyną bramkę i wygrali wyjazdowe starcie 1:0.

Zresztą w pierwszym meczu przeciwko Eibar, piłkarze Mallorki wygrali 2:1, ale w mojej ocenie grali gorzej od przeciwnika. W ich zespole zadebiutował sprowadzony latem z francuskiego Reims Pablo Chavarria. W podstawowy składzie nie zaszła żadna zmiana względem pierwszego spotkania w sezonie.

Valencia po raz kolejny ma kiepski początek sezonu. W pierwszych meczach zawodzili przede wszystkim w ofensywie, jednak podopieczni Marcelino muszą w meczu u siebie poradzić sobie z ekipą beniaminka. Kadrowo wyglądają dobrze i w końcu powinni rozegrać dobry mecz.