W piątek w ramach rozgrywek LaLiga piłkarze Valladolid podejmą zawodników Leganes. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Transmisję przeprowadzi Eleven Sports 1 oraz Eleven Sports 4.

LaLiga: Valladolid – Leganes

Gospodarze tego meczu nie zachwycają, ale nie grają też zatrważająco słabo. W osiemnastu kolejkach zdobyli bowiem dwadzieścia punktów i zajmują czternaste miejsce w ligowej tabeli, które pozwala im bezpiecznie patrzeć w przyszłość, bez obaw o ewentualny spadek. W poprzedniej kolejce zaprezentowali się z dobrej i strony i sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę, remisując na swoim terenie z Valencią 1:1.

Złą stronę medalu jest fakt, że Real Valladolid nie wygrał żadnego z ostatnich sześciu meczów z LaLiga. W klubie nikt jednak nie panikuje, ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową wynosi sześć punktów. Nadzieję pokładają w tym, że Sergi Guardiola przerwał serię siedmiu kolejnych ligowych spotkań bez gola.

Leganes jest w znacznie gorszej sytuacji. Zajmują oni dopiero dziewiętnaste miejsce w ligowej tabeli, mając po osiemnastu kolejkach zaledwie trzynaście punktów na koncie, co jest wynikiem bardzo słabym. W ostatnim meczu ligowym wykorzystali fakt, że mierzyli się przed własną publicznością z najsłabszymi w tym sezonie zawodnikami Epanyolu, których pokonali bez większych problemów 2:0.

Świetnym ruchem kierownictwa klubu było zatrudnienie Javiera Aguirre Leganes. Pod jego wodzą zespół w sześciu ligowych meczach zdobył osiem punktów, ponosząc w tym czasie zaledwie dwie porażki, co jest ogromnym skokiem jakościowym, biorąc pod uwagę początek sezonu.

Gospodarze nie wygrali żadnego z ostatnich sześciu meczów i mecz przeciwko Leganes będzie okazją, aby tę serię przerwać. Rywale od zmiany trenera grają jednak coraz lepiej i oba zespoły mają szansę osiągnąć dobry rezultat, a są szansę na co najmniej dwa gole w tym meczu. Kurs jest w każdym razie warty ryzyka.