Ostatnie kilkanaście lat zdecydowanie wiązało się ze sporymi zmianami technologicznymi. Typowe kasyno online legalne czy firmy bukmacherskie stały się dominujące w dziedzinie hazardu internetowego. Z kolei serwisy streamingowe sprawiły, że dziś o wiele mniej ściągamy i oglądamy filmów czy seriali w domu. Jednak nie da się ukryć, że wciąż w pewnym sensie piractwo internetowe kwitnie. Nie możemy jednak zapominać, że na komputerach czy laptopach możemy przecież oglądać filmy na DVD czy też nagrane przez nas kamerkami, telefonami, dronami. Do takich materiałów wciąż potrzebujemy dobrego odtwarzacza. Jaki zatem będzie dobrze wybrać dla siebie?

ALLPlayer

Zdecydowanie ALLPlayer w naszym kraju od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dowodem na to niech będzie fakt, że tylko na samym portalu Dobreprogramy został on pobrany ponad 12 milionów razy! Ponadto odpowiada za niego polska firma – ALLPlayer Group sp. z o.o. Ten odtwarzacz cechuje się bardzo ładnym i intuicyjnym interfejsem. Jako rozbudowany odtwarzacz multimediów sprawdzi się idealnie do oglądania różnych materiałów wideo, w tym także w jakości UHD czy 4K. Twórcy postawili w nim na liczne zintegrowane kodeki i filtry multimedialne. Bardzo dużo osób ceni sobie tutaj opcję personalizacji napisów. Można zmieniać z łatwością ich wielkość, kolor, położenie, czas wyświetlania. Ponadto odtwarzacz jest zintegrowany z serwisem Napisy24, dzięki czemu można z jego pomocą znaleźć napisy do wielu filmów i seriali. Twórcy zadbali nawet o syntezator mowy, więc może on działać jako lektor. Za pomocą AllPlayera można słuchać także stacji radiowych, zabezpieczać wybrane pliki hasłami. W nowszych komputerach czy laptopach istnieje nawet możliwość sterowania odtwarzaczem za pomocą smartfona.

Media Player Classic Home Cinema

MPC-HC to kolejny niezwykle popularny odtwarzacz wideo. Jest on rozwinięciem Media Player Classica, który już od pewnego czasu nie jest wspomagany. W porównaniu do oryginału nowy odtwarzacz zyskał nie tylko wsparcie dla najnowszych wersji systemu Windows, lecz także odtwarza pliki H.264, DivX, QuickTime czy RealPlayer. Można z poziomu aplikacji odtwarzać również płyty DVD. Także i tutaj możemy w prosty sposób wprowadzać zmiany w zakresie wyglądu napisów. Ponadto możemy zmieniać niektóre parametry obrazu jak choćby kontrast czy nasycenie kolorów. Odtwarzacz ten jest prosty w obsłudze, a przy tym nie stanowi za bardzo obciążenia, nawet dla słabszych komputerów.

VLC media player

Na naszej liście nie mogło zabraknąć oczywiście VLC media playera. Jest to szczególny program, gdyż od lat ceni się go za bardzo dobrą jakość materiałów strumieniowych. Dzięki temu świetnie nadaje się do oglądania telewizji internetowej czy słuchania radia online. Ma on własny zestaw kodeków, dzięki czemu jest w stanie obsłużyć większość formatów dostępnych w sieci. Już w 2021 roku jego producent pochwalił się tym, że VLC został pobrany ponad miliard razy. Dziś również cieszy się on sporym powodzeniem. Cechuje się bardzo ubogim interfejsem, gdzie większość opcji zostało poukrywanych. Wiele osób jednak narzeka, że ma on problemy z wczytywaniem napisów w formacie txt.

Jakie inne programy?

Oczywiście wymienione przez nas 3 programy do odtwarzania materiałów wideo nie są jedynymi, które warto mieć na uwadze. Można bowiem sprawdzić również: AVS Media Player, Gom Player, PMPlayer, BESTplayer, Windows Media Player, KMPlayer. Zdecydowanie zatem mamy całkiem spory wybór bezpłatnego oprogramowania na systemy Windows bądź inne.  

Poprzedni artykułPremier League: Leeds – Brighton (Typ i Analiza)
Następny artykułProgramy do czyszczenia i optymalizacji
Legalni bukmacherzy online w Polsce. Darmowe promocje i bonusy za darmo bez depozytów. Kod promocyjny do bukmacherów online: BETONLINE.