W czwartek 23 maja w trzeciej rundy kwalifikacji do French Open powalczą, m.in. Garcia Lopez – Otte oraz Coppejans – Guinard.

Pewniaki, typy, analizy, streamy z tenisa

Garcia Lopez – Otte

Nie da się ukryć, że zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Wskazać jednoznacznego faworyta jest niezwykle trudno. Chociaż lepiej to wszystko wskazuje, że nieznacznym faworytem jest Otte, który w tym sezonie lepiej sobie radzi. Chociażby nie tak dawno doszedł do trzeciej rudny turnieju w Helibroon, gdzie okazywał się lepszy od Istomina oraz Rosola. Nie miał również większych problemów z wygranie dwóch spotkaniach eliminacyjnych, gdzie to pewnie ograł Watra oraz Napolitano. Na uznanie zasługuje fakt wygrania z tym drugim zawodnikiem, gdzie Włoch na mączce potrafi grać, a w tym spotkaniu nie miał miał zbyt dużo do powiedzenia.

Garcia – Lopez to zawodnik, który swoje najlepsza lata gry ma już za sobą. Pod względem doświadczenia, czy też ogrania na pewno jest znacznie lepszym zawodnikiem od swojego rywala, ale w tym sezonie więcej niż druga runda jeszcze nie zaszedł. Lecz słynie z walki. Nie oddaje pojedynków bez walki i można się spodziewać, że również i podobnie tak samo będzie i w tym boju. W drugiej rundzie ograł Krsitina, ale po dosyć nierównym pojedynku. Przegrał pierwszą partię, ale w dwóch kolejnych był już górą. Z pewnością nie będzie to szybkie spotkanie.

Odbierz darmowy bonus bez wpłaty. Kod promocji BETONLINE

Coppejans – Guinard

Można powiedzieć, że te spotkanie ma tylko jednego faworyta. jest im Coppejans i ten mecz powinien wygrać w dwóch setach. Belg może ostatnich turniejach nie prezentuje się na takim poziomie na jakim go stać, ale wcześniej osiągał lepsze rezultaty. Jak chociażby w Santiego, gdzie doszedł do ćwierćfinału czy Murci notując półfinał. Brakuje mu równej, solidnej gry przez całe spotkanie. Mogliśmy o tym przekonać się chociażby w środowym spotkaniu z Martineau, gdzie to wygrał pierwszą partię do zera, by w kolejnej ugrać tylko jednego seta.W trzecim decydującym secie również wygrał bez najmniejszych problemów.

Ciężko jest uwierzyć, żeby Guinard postawił dla niego trdne warunki. Guinard to zawodnik, który jeszcze na poziomie ITFów jest wstanie zanotować dobry wynik, ale już w challengerach tak dobrze to nie wygląda. Chociaż na pewno Coppenajns nie może jego zlewa żyć, ponieważ sprawił w środę sporą niespodziankę, gdzie to udało się dla niego pokonać niespodziewanie Quinzio. Nie był faworytem tego boju, a wygrał 2-0 (6-3; 7-6). Gra u siebie, więc ma dodatkową motywację do zawodnika dobrego wyniku, ale ciężko jest uwierzyć, żeby mógłby ograć wyżej notowanego rywala.