W sobotę w ramach rozgrywek PGNiG Ekstraligi kobiet piłkarki ręczne PR Koszalin podejmą zawodniczki KR Ruchu Chorzów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Zapraszamy na analizę!

PGNiG Superlig K: PR Koszlin – KPR Ruch Chorzów

PGNiG Superlig K: PR Koszalin – KPR Ruch Chorzów

Drużyna gospodarzy to ligowy średniak, który notuje niezłe wyniki, jak naszą ligę. Po dziewiętnastu rozegranych meczach mają na swoim koncie dwadzieścia pięć punktów i lokują się na piątym miejscu w ligowej tabeli. Rywalki z Chorzowa to najsłabsza drużyna w lidze, która traci do nich, aż dziewiętnaście punktów.

Piłkarki ręczne Chorzowa zanotowały kilka niezłych wyników, dzięki którym odżyły ich nadzieje na utrzymanie, jednak potem ponownie notowały gorsze wyniki, więc włodarze klubu postanowiły podjąć stanowcze kroki, które pachną raczej desperacją niż racjonalnym myśleniem.

Zawodniczki Ruchu Chorzów mają w związku z nowego szkoleniowca, już trzeciego w tym sezonie. Tak częste roszady to typowy objaw chaosu w klubie. Nowym trenerem ostał Marcin Księżyk, który funkcję tę objął po raz trzeci. Do Ruchu wrócił po pięciu latach, zastępując Michała Boczka.

Prezes Ruchu, Klaudiusz Sevković twierdzi, że zespół potrzebuje nowego impulsu, jednak dla mnie jest to tylko populistyczne gadanie, a tak naprawdę w klubie jest jednak wielka panika przed spadkiem, który wydaje się nieunikniony i ze w związku z tym w klubie próbują, czego tylko się da, aby się utrzymać.

Zawodniczki KPR Ruchu Chorzów mają pięć punktów straty do Piotrcovii i dziewięć meczów do rozegrania. Teoretycznie jeszcze punktów można zyskać, jednak w praktyce może się okazać, że to rywalki będą się oddalały. Zespół z Koszalina jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu i uważam, że to one dosyć łatwo wygrają ten mecz.

MeczTypKursBukmacher
PR Koszalin – KPR Ruch Chorzów 1(-3,5)1,46Fortuna
Poprzedni artykułLaLiga: Alaves – Valencia (Typ i Analiza)
Następny artykułLaLiga: Eibar – Real Sociedad (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.