W piątek w ramach rozgrywek PGNiG Superligi piłkarze ręczni Górnika Zabrze podejmą zawodników Chrobrego Głogów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Zapraszamy na analizę!

PGNiG Superliga: NMC Górnik Zabrze – Chrobry Głogów

PGNiG Superliga: NMC Górnik Zabrze – Chrobry Głogów

Gospodarze tego meczu grają zdecydowanie lepiej od rywali. Z Zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu jeden rozegranych kolejkach ligowych pięćdziesiąt jeden punktów na koncie. Zapewnili sobie już awans do fazy play-off. Rywale wciąż walczą. Mają dwadzieścia sześć punktów na koncie i zajmują dziewiąte miejsce.

Gospodarze wbrew pozorom są zmotywowani. A to ze względu na fakt, że po żmudnej rehabilitacji i ponad roku przerwy do składu Górnika wrócił Ignacy Bąk. Jest to jeden z najbardziej utalentowanych polskich leworęcznych rozgrywających. Skala jego talentu jest tak duża, że zanotował nawet kilka występów w reprezentacji Polski.

Jest on jednak mocno prześladowany przez kontuzje. Ostatni raz kibice mieli okazję go oglądać w grudniu… 2018 roku. W poniedziałkowym meczu Pucharu Polski ze Stalą Mielec (33:18) rozgrywający wrócił do składu NMC Górnika, a kibice nie ukrywali swoje entuzjazmu i radości z tego faktu.

W kolejnym meczu, w którym Bąk będzie miał okazję wystąpić, spodziewana jest spora ilość kibiców, a cała otoczka sprawia, że gospodarzom wypada odnieść przekonujące zwycięstwo. Tym bardziej że trenerem rywali jest Vitalij Nat, który jako zawodnik i kapitan spędził w Górniku ostatnie trzy sezony w karierze (2011-14).

Gospodarze mają już zapewniony udział w fazie play-off, jednak kilka faktów powoduje, że gospodarzom będzie zależało na udanym występie i na piątkowy mecz powinni być bardzo skoncentrowani. Pierwsza część sezonu była jednak dla Chrobrego nierówna, a gospodarze mają lepszy skład i przed własną publicznością powinni odnieść zwycięstwo.

MeczTypKursBukmacher
NMC Górnik Zabrze – Chrobry Głogów1(-3,5)1,43Fortuna
Poprzedni artykułSerie A: AC Milan – Torino (Typ i Analiza)
Następny artykułSerie A: Brescia – Napoli (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.