We wtorek w ramach rozgrywek PHL hokeiści KH Energa Toruń podejmą zawodników GKs-u Tychy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:30. Zapraszamy na analizę!

hokej
PHL: KH Energa Toruń – GKS Tychy

PHL: KH Energa Toruń – GKS Tychy

Faworytem tych pojedynków byli hokeiści GKS-u Tychy, którzy bronią mistrzowskiego tytułu. Dwa pierwsze mecze nie były dla nich jednak łatwe. Co prawda wygrali oba mecze, ale zwycięstwa 4:2 i 2:1 wcale łatwe nie były. Torunianie umiejętnie się bronią i to na tym aspekcie w głównej mierze opierają swoją grę.

Krzysztof Majkowski, trener GKS-u, przewidział scenariusz, jaki towarzyszył tym meczom. Już przed pierwszym spotkaniem wspominał o tym, że właśnie taką taktykę na te mecze będą mieli rywale. Rywale są w tym doskonali i w pierwszym meczu prowadzili już 2:0, a na trybunach pojawiły się gwizdy oraz szydercze uwagi.

Zawodnicy przyznali, że ten inauguracyjny mecz to były hokejowe szachy, a w grze obu zespołów widać sporą dozę zachowawczości i oba zespoły skupiają się raczej na wyczekiwaniu na błąd przeciwnika. Zresztą w play-offach nigdy nie należy oczekiwać z góry cudownych akcji drużyn.

O powodzeniu meczu często przesądzają przypadkowe gole uzyskane w najmniej oczekiwanym momencie. Stawa jest duża, a w tej fazie sezonu od hokeistów GKS-u Tychy oczekuję się zwycięstw i one są najważniejsze. Nawet jeśli ich gra nie miałaby olśniewać, a zwycięstwa byłyby minimalne.

GKS Tychy to zdecydowany faworyt do awansu, ale gospodarze są w stanie u siebie solidnie powalczyć. Wydaje się, mimo wszystko goście mają wystarczająco sporo atutów, by pokonać rywali. Mecz będzie jednak przed dłuższe fragmenty bardziej jak szachy i uważam, że w tym pojedynku nie padnie wiele goli.

MeczTypKursBukmacher
KH Energa Toruń – GKS Tychy -7,51,20STS
Poprzedni artykułEkstraklasa: Wisła Kraków – Korona Kielce (Typ i Analiza)
Następny artykułLiga Mistrzów: Real Madryt – Manchester City (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.