W piątek w ramach rozgrywek PlusLigi siatkarze z Olsztyna podejmą zawodników Aluronu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

PlusLiga: Olsztyn – Aluron Vurtu CMC

Siatkarze wracają na parkiet po przerwie. Przydała się ona z całą pewnością „Jurajskim rycerzom”. Koniec roku mieli bowiem fatalny. Przegrali pięć kolejnych meczów i mocno skomplikowali sobie sytuację w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że do końca będą się bić o awans do play-offu.

Siatkarze z Zawiercia przyznają, że dawno nie mieli tak długiej przerwy, co powinno dobre wpłynąć na ich dyspozycję. Podkreślają, że był to dobry moment, by oczyścić głowę i przeprowadzić mocniejsze i bardziej treściwe treningi. Wszyscy zgodnie przyznają, że Solidnie przepracowaliśmy ten okres.

Zespół z Olsztyna zajmuje szóste miejsce i u siebie potrafi być nieprzyjemny. Jednak siatkarze Aluronu przekonują przed mecze, że rywal i miejsce rozgrywania tego meczu nie ma dla nich żadnego znaczenia, jedyny cel, jaki mają do wykonania to wyjść i zagrać lepiej niż robili to przed przerwą.

Zawiercianie w Olsztynie powinni wystąpić w prawie najsilniejszym zestawieniu. Do drużyny wrócili już trener Mark Lebedew i zawodnicy: Nikołaj Penczew, Asshdeep Dosanjh oraz Pieter Verhees, którzy ze swoimi drużynami narodowymi walczyli o olimpijską kwalifikację. Jedyną kontuzję leczy Łukasz Swodczyk.

Siatkarze Aluronu w ostatnich meczach dobrze radzili sobie z zawodnikami z Olsztyna, a po przerwie chcą zacząć nowe rozdanie ze znaczne lepszą grą w swoim wykonaniu. W dodatku w ekipie gospodarzy na pewno zabraknie ich najlepszego atakującego, kontuzjowanego – Jana Hadravy. Dlatego też w tym meczu stawiam w stronę gości.