W poniedziałek w ramach rozgrywek Premier League piłkarze Leeds podejmą zawodników Crystal Palace. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Transmisję meczu przeprowadzi CANAL + Sport Zapraszamy na analizę!

Leeds – Crystal Palace

Leeds przed sezonem miało nadzieję, na utrzymanie, ale chyba nie spodziewali się, że będą radzić sobie, aż tak dobrze. Obecnie po dwudziestu jeden ligowych kolejkach, mają na swoim koncie dwadzieścia dziewięć punktów i lokują się na jedenastej pozycji w tabeli.

W poprzedniej kolejce grali u siebie z piłkarzami Evertonu. Grali w tym meczu naprawdę dobrze, jednak rywale już w pierwszej połowie zdobyli dwie braki i wygrali z nimi 2:1. W ich drużynie kontuzjowani są Berardi, Forshaw, Koch, Llorente, Poveda i Rodrigo.

Crystal Palace ma troszkę lepszy skład, ale radzą sobie przeciętnie. Aktualnie zajmują trzynaste miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu dwóch rozegranych meczach dwadzieścia dziewięć punktów na swoim koncie.

W ostatnim meczu grali na wyjeździe z zawodnikami Newcastle. Stracili gola już w drugiej minucie, a rywale dominowali, ale wygrali ten mecz 2:1. W ich zespole kontuzjowani są Ferguson, Hennessey, Sakho, Schlupp, Tomkins, Wickham oraz Zaha.

W rundzie jesiennej piłkarze Crystal Palace wygrali u siebie z zawodnikami Leeds 4:1. W meczu wyjazdowym tak łatwo im nie będzie. Obie ekipy są w niezłej dyspozycji i uważam, że kilka goli w tym meczu padnie.