W piątek w ramach rozgrywek Premier League piłkarze Watfordu podejmą zawodników Leicester. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 13:30. Transmisję przeprowadzi CANAL + Sport 2.

Premier League: Watford – Leicester

Watford to zespół z liczną kadrą, która nie zawsze przekłada się na jakość. Nawet ich włodarze jakoś stracili zapał, aby stworzyć klub, który będzie walczył z najlepszymi. Obecnie po dwudziestu dziewięciu ligowych kolejkach mają na swoim koncie tylko dwadzieścia siedem punktów na swoim koncie i lokują się na dwudziestym siódmym miejscu w ligowej tabeli.

Po efektownej wygranej nad Liverpoolem ich kibice spodziewali się kolejnego dobrego wyniku, ale się zawiedli. Przegrali wyjazdowy mecz z piłkarzami Crystal Palace 0:1, czym pokazali, że ich dyspozycja jest bardzo nierówna. Ze względu na kontuzję kolana w tym sezonie nie zagra już Gerard Deulofeu. Problemy z urazem ma też obrońca Daryl Janmaat i on także nie wystąpi w najbliższym meczu.

Leicester to bardzo solidny klub, który w tym sezonie po raz kolejny miło zaskakuje. Aktualnie zajmują oni trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając po dwudziestu dziewięciu meczach ligowych pięćdziesiąt trzy punkty na swoim koncie. W poprzedniej kolejce pokonali oni przed własną publicznością zawodników Aston Villi 4:0, pokazując się z bardzo dobrej strony.

Leicester przerwało tym wynikiem serię aż czterech meczów bez zwycięstwa, jednak trudno powiedzieć, czy na stałe wrócą na zwycięską ścieżkę. Bardziej cieszy fakt, że swoją niemoc strzelecką przerwał Jamie Vardy, który będąc w formie, jest gwarantem goli. W ich drużynie od dawna kontuzjowany jest Amartey.

Drużyna gospodarzy jest niebezpieczna, ponieważ walczy o utrzymanie i jest bardzo zmotywowana. Z kolei rywale mogą z optymizmem patrzeć na kolejny mecz, ponieważ odblokował się Jamie Vardy i w nadchodzącym meczu powinniśmy widzieć dobre widowisko.