Często nie zdajemy sobie sprawy, że codzienne korzystanie z komputera może gromadzić w nim wiele zbędnych plików, które mogą potem powodować problemy w działaniu. Odwiedzane przez nas w bukmacherach online STS bonus bez depozytu, instalowane programy mogą zostawiać ślad w rejestrze, generują czasem pliki, które nie są nam do niczego potrzebne. W takim momencie bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z programów do czyszczenia i optymalizacji komputera. Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku najciekawszym.

CCleaner

W naszym kraju już od wielu lat jednym z najpopularniejszych tego typu programów jest CCleaner. Nie tylko jest on najczęściej pobierany i wykorzystywany w Polsce, lecz również jest wciąż aktualizowany. Interfejs jest tu bardzo prosty i uporządkowany, a przy tym program sam przedstawia nam działania, które możemy podjąć. Pierwszym z nich jest Health Check, gdzie CCleaner wykona za nas najważniejsze czynności. Możemy jednak wybrać czyszczenie niestandardowe, gdzie zaznaczamy programy oraz ich elementy wymagające sprawdzenia i opróżnienia. Możemy oczywiście dokonywać zmian w rejestrze, wybierać aplikacje i programy, które mają się uruchamiać wraz z systemem Windows. CCleaner ma również kilka innych ciekawych opcji jak: znajdowanie duplikatów, wymazywanie dysku, aktualizacja oprogramowania, analizator dysku. Można również zdecydować się na jego płatną wersję Pro z wieloma dodatkami i modułami.

Wise Disk Cleaner

Również i ten mały program cieszy się sporym uznaniem przeciętnych użytkowników komputera. Wise Disk Cleaner ma całkiem szeroki i skuteczny w działaniu skaner, który pomoże nam w pozbyciu się zbędnych elementów. Przede wszystkim zyskamy szansę na efektywne wykrywanie i usuwanie niepotrzebnych plików czy też danych z przeglądarek internetowych. Ponadto WDC sprawdzi pod tym kątem także większość aplikacji zainstalowanych na komputerze, jak i sprawdzi pozostałości po naszej pracy w systemie. Ma on takie moduły jak czyszczenie systemu Windows, Web Browser Cache, Web Browser Trace. Ponadto za jego pomocą można dokonać defragmentacji dysków. Osobno można ściągnąć od tego samego producenta Wise Registry Cleaner, który pomoże nam w uporaniu się z problemami w rejestrze.

Ashampoo WinOptimizer

Także i WinOptimizer od Ashampoo jest często polecanym programem w tej kategorii. Co roku mamy do czynienia z jego kolejną wersją, jak i aktualizacjami. Zawiera on niezbędny zestaw narzędzi do czyszczenia, przyspieszania, jak i zabezpieczania naszego systemu Windows. Jak w przypadku CCleanera, także i tutaj wiele czynności można wykonać za pomocą jednego przycisku. WinOptimizer automatycznie za nas sprawdzi rejestr, wyszuka niepotrzebne dane, sprawdzi luki w bezpieczeństwie, problemy z wydajnością. Możemy ręcznie wykorzystać inne moduły do sprawdzenia stanu dysków, przeskanowania konkretnych programów. Z jego pomocą możliwy jest wzrost wydajności, zwolnienie miejsca na dysku i zasobów systemowych, jak i może wpłynąć na poprawę naszej prywatności oraz bezpieczeństwa.

Glary Utilities

Ostatnim programem na naszej liście jest Glary Utilities. Także i on posiada całkiem bogaty zestaw narzędzi do czyszczenia czy optymalizacji komputera. Dzięki niemu można wykonywać czyszczenie rejestru, usuwanie spyware, usuwanie plików tymczasowych, analizę i naprawę dysków. Ponadto można szukać i naprawiać uszkodzone skróty, dokonywać optymalizacji pamięci, defragmentacji rejestru. Ma on także menadżera autostartu, więc można z jego pomocą wybrać te programy, które będą uruchamiały się wraz ze startem systemu. Zdaniem wielu osób może być on świetną alternatywą dla CCleanera. Także i on posiada ulepszoną wersję Pro.

Poprzedni artykułNajlepsze odtwarzacze wideo
Następny artykułSerie A: Crotone – Benevento (Typ i Analiza)
Legalni bukmacherzy online w Polsce. Darmowe promocje i bonusy za darmo bez depozytów. Kod promocyjny do bukmacherów online: BETONLINE.