W piątek w ramach finału Pucharu Ligi francuskiej piłkarze PSG podejmą zawodników Lyonu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Zapraszamy na analizę!

Puchar Ligi: PSG – Lyon

Puchar Ligi: PSG – Lyon

Rozgrywki we Francji zostały przerwane po wybuchu pandemii koronawirusa. Z perspektywy czasu wiemy, że była to decyzja zbyt pochopna i reszta lig z TOP 5 spokojnie dokończyły sezon. Podjęto więc decyzję, że dokończone zostaną, chociaż rozgrywki Pucharu Francji i Pucharu Ligi Francuskiej. W piątek zostanie rozegrany finał Pucharu Francji.

PSG to bez wątpienia najlepsza drużyna we Francji, która nie mierzy w zwycięstwa we Francji, bo te mają być oczywistością. Finał Pucharu Francji już się odbył. Piłkarze PSG pokonali St. Etienne 1:0. Jednak zła wiadomość jest taka, że w tym meczu poważnej kontuzji nabawił się Mbappe i nie zagra on w najbliższym meczu. Podobnie jak Bernat, Dagba i Diallo.

Lyon nie miał udanego sezonu. Przy zakończeniu rozrywek zajmowali dopiero siódme miejsce i być może nie znaleźliby się w ogóle na miejscu premiowanym awansem do europejskich pucharów. W meczach towarzyskim przed tym finałem grali jednak bardzo dobrze.

Wygrali pięć z sześciu rozegranych spotkań, pokonując między innymi dwa szkockie kluby: Celtic i Rangersów. Dodatkowo ich atutem będzie sytuacji kadrowa, ponieważ w ich zespole kontuzjowani są jedynie Tete i Kone.

W lidze piłkarze pokonywali w tym sezonie zawodników Lyonu dwukrotnie, u siebie 4:2 i na wyjeździe 1:0. W kolei w Pucharze Francji PSG zdemolowało rywala, wygrywając 5:1. Obecnie Lyon przygotowuje się do spotkania Ligi Mistrzów z Juventusem, więc powinno im zależeć na dobrej dyspozycji. PSG jest faworytem, ale zagra bez Mbappe. Mecz może więc być dosyć wyrównany i kilka goli w nim padnie.

MeczTypKursBukmacher
PSG – Lyon+2,51,47Fortuna
Poprzedni artykułSerie A: Fiorentina – Bologna (Typ i Analiza)
Następny artykułSerie A: Juventus – AS Roma (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.