W czwartek w ramach rozgrywek Serie A piłkarze AC Milan podejmą zawodników Spal. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Transmisja w Eleven Sports 1.

Serie A: AC Milan – Spal

Milan po raz kolejny zawodzi. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach mają na koncie zaledwie dziesięć punktów i daleko im do wymarzonego miejsca w najlepszej czwórce, która da awans do Ligi Mistrzów. W ostatnim meczu przegrali wyjazdowy mecz z osłabioną kontuzjami Romą 1:2, grając zdecydowanie słabiej od rywala.

Niepokojący jest fakt, że już w drugim kolejnym spotkaniu zespół Stefano Piolego traci dwie bramki. W meczu z Romą Krzysztof Piątek po raz kolejny wszedł w drugiej połowie spotkania, jednak nie zdobył bramki, a Milan ma znów problemy z tworzeniem sytuacji swoim napastnikom.

Spal, spisuje się jeszcze gorzej i po raz kolejny zapowiada się ich heroiczny bój o utrzymanie w Serie A. W dziewięciu kolejkach zdobyli raptem siedem punktów i znajdują się w strefie spadkowej na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce zanotowali jednak niezły występ i zremisowali u siebie z Napoli 1:1, dzięki czemu być może zaczną wierzyć w swoje możliwości.

Warto wspomnieć, że podstawowym zawodnikiem Spal został Arkadiusz Reca. Z kolei w drugiej połowie na boisku pojawił się Thiago Cionek. Całkiem możliwe, że obaj zagrają przeciwko Milanowi.

Milan dręczą stare demony i nieskuteczność w ofensywie. Spal na ich nieszczęście gra solidnie w obronie, a to ze zdobywaniem goli mają problem, więc gospodarze mogą mieć w tym starciu duże problemy i w związku z tym nie zobaczymy tu wielu goli.