W piątek w ramach rozgrywek Wyszejszaja Liha piłkarze Dynamo Mińsk podejmą zawodników FK Słuck. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00. Zapraszamy na analizę!

Wyszejszaja Liha: Dynamo Mińsk – FK Słuck

Dynamo Mińsk – FK Słuck

Dynama Mińsk to znany i dosyć mocny klub jak na warunki Białorusi. O ile jest to bardzo solidna i stabilna drużyna, to nie odnosiła ona sukcesów, nawet na krajowym podwórku. Ma on na koncie tylko jedno mistrzostwo kraju, jeszcze za czasów ZSRR z 1982 roku.

Obecnie po sześciu ligowych kolejkach mają oni na swoim koncie dziewięć punktów i lokują się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli. W poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe piłkarzy piętnastego w tabeli FC Smawalniczy 3:1 i było to ich drugie zwycięstwo z rzędu.

FK Słuck to klub, który został założony w 1998 roku, ale swoje najlepsze lata notuje, odkąd w 2004 roku głównym sponsorem klubu została Cukrownia w Słucku. Od tej pory klub ten stopniowo piął się w górę ligowej hierarchii.

W sezonie 2013 uplasowali się na 1. miejscu i po raz pierwszy zdobył awans do najwyższej ligi. Aktualnie zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli, mając po sześciu rozegranych meczach, aż trzynaście punktów na swoim koncie. W ostatnim meczu pokonali oni u siebie zawodników ostatniej w tabeli Biełszyny 3:2.

W poprzednim sezonie piłkarze Dinama Mińsk pokonali u siebie zawodników FK Słuck 2:1. Był to wyrównany mecz i tak powinien też być kolejny. Gospodarze mają według mnie silniejsza kadrę, a goście pokonują kolejnych rywali. Myślę, że ten mecz będzie wyrównany i padną w nim co najmniej dwa gole.

MeczTypKursBukmacher
Dynamo Mińsk – FK Słuck +1,51,30STS
Poprzedni artykułTurkmenistan: Altyn Asyr – Ahal (Typ i Analiza)
Następny artykułWyszejszaja Liha: Biełszyna – Dynamo-Brześć (Typ i Analiza)
typy z piłki nożnej to dla niego chleb powszedni, ogarnia tę dyscypliną jak nie wielu innych. Wysoka skuteczność, świetny yield i bardzo rzetelne analizy bukmacherski z piłki nożnej.