W niedzielę w ramach rozgrywek Wyszejszaja Liha piłkarze Ruch Brześć podejmą zawodników FK Smalawiczy. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Zapraszamy na analizę!

Wyszejszaja liha: Ruch Brześć – FK Smalawiczy

Wyszejszaja liha: Ruch Brześć – FK Smalawiczy

Ruch Brześć to ligowy średniak, po którym raczej nie m co spodziewać się stabilnej formy. Obecnie po ośmiu ligowych kolejkach mają na swoim koncie dwanaście punktów i lokują się na ósmej pozycji w ligowej tabeli.

W poprzedniej kolejce pokonali w meczu wjazdowym piłkarzy czternastego w tabeli Niomana Grodno 4:2. Był to ich już piątym mecz, w którym są niepokonani.

FK Smalawiczy to jeden z faworytów do spadku. Liga białoruska jest dosyć wyrównana i ciężko coś wyrokować już na początku sezonu, ale ich kadra nie powala na kolana i nikogo nie zdziwi, jeśli w tym sezonie się nie utrzymają.

Aktualnie zajmują piętnaste miejsce w ligowej tabeli, mając po ośmiu rozegranych meczach tylko trzy punkty na swoim koncie. W ostatnim meczu przegrali u siebie z zawodnikami BATE 3:5 i była to ich trzecia porażka z rzędu, a w tym sezonie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa.

W poprzednim sezonie piłkarze Ruchu Brześć przegrali u siebie z zawodnikami FK Smawalniaczy 0:3. Gościom będzie trudno powtórzyć taki rezultat. Gospodarze są w znacznie lepszej dyspozycji i powinni wygrać ten mecz bez większych problemów.

MeczTypKursBukmacher
Ruch Brześć – FK Smalawiczy 1x1,26Totolotek

sts bez depozytu